Ako má vyzerať fontanela trojmesačnej dcérky?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom fontanely trojmesačnej dcérky. Dcérka je dojčená, riadne ciká a je hravá.

Ako má vyzerať jej fontanela?

Keď leží, tak ju nevidno. Keď ju zdvihneme, tak vidno ako pulzuje a má menšiu prehlbinku.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom k vyhovujúcemu klinickému stavu je to v poriadku. Pulzovanie je bežné. Čo sa týka ľahkého prehĺbenia, tak pokiaľ klinicky nesvedčí nič pre dehydratáciu, tak je to v poriadku. Ak ciká aspoň 6-8x denne, je spokojná, hravá, nevracia a psychomotoricky napreduje, tak je všetko v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas