Ako podať Augmentin štvormesačnému dieťatku?

Zodpovedané
13. jún 2019

Dobrý deň,

mám plne dojčenú štvormesačnú dcéru, ktorá má užívať Augmentin. Žiaľ, nedarí sa mi jej uvedený liek podávať. Má užívať 1,4 ml. Keď jej ho dávam cez striekačku, alebo lyžičkou, tak všetko vypľuje. Občas mi to vyzvracia.

Ako jej mám podať uvedený liek?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

možte skúsiť dať dcérku ležať a treba jej dávať poležiačky, aby bola nútená prehltnúť liek. Dávajte postupne iba kúsoček do pusinky.

Liek do nej dostať musíte. Ak ho nebude tolerovať a antibiotiká potrebuje, bude nutná hospitalizácia, kde jej antibiotiká pôjdu rovno do žilky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas