Ako pomôcť 2,5 mesačnej dcérke, ktorá má silný reflux?
ZodpovedanéDobrý deň,
moja dcérka má 2,5 mesiaca a je na MM (len večer má UM AR, ale to si necucne veľa). Bojujeme s tichým refluxom. Už som sa o to veľa zaujímala, a riešila s našim pediatrom. Zahusťovadla nepomohli. Vraj treba počkať do príkrmov a zlepší sa to. Už som sa s tým zmierila, ale zhoršilo sa to.
Cez deň musí spať na rukách (má polhodinové spánky). Často vracia mlieko a ja musím upokojovať. Niekedy sa len trošku mykne a niekedy so sebou doslova hádže. Vidno, že ju to pálenie bolí. Keď ju po zaspatí položím, tak sa zobudí hneď, resp. do minúty kvôli páleniu.
Doteraz som v noci dcérku uspávala na rukách zvislo. Musela som ešte nejaký čas ju mať zvislo na sebe v polosede, kým sa jej mlieko dovracia a potom som ju položila. Má vyvýšený matrac. Spinkala a po ďalšom kŕmení opäť to isté. Niekedy medzi kŕmeniami spala pokojne, niekedy sa viac mrvila.
Ale teraz ju už ani položiť nemôžem. Mliečko sa jej vracia naozaj často. Počuť ako jej chodí hore dole, stále prehĺta, mľaská, predýchava, chrčí, mračí sa a pod.
Keď ju položím, tak sa len mrví, krúti a musím ju opäť zobrať na ruky. Tak sa dám do polosedu, dám si ju na seba a vždy, keď sa začne mrviť ju upokojím (ššškanim, jemným plácaním, hojdaním). Je to pre mňa jediná možnosť ako si aspoň trochu oddýchnuť a zavrieť oči aspoň v tom polosede.
Cez deň mi spí teda horizontálne na rukách a v noci už väčšinu času zvislo na mne v mojom polosede.
Okrem toho sa bojím o jej chrbticu a vývin. Keď je na rukách, alebo na mne leží, tak je dokrútená. Snažím sa ju držať čo najlepšie, ale aj tak jej trpí chrbátik, šija, hlavička a celé telíčko.
Mám prejsť na AR mlieko?
Dojčiť však stále chcem.
Čo mi odporúčate?
Ako jej môžem pomôcť?
Ďakujem
Dobrý deň,
v prvom rade, ste úžasná starostlivá maminka, ktorá extrémne citlivo vníma potreby svojej dcérky ❤️.
Predpokladám teda že Nutriton a Gastrotuss bez efektu dávate, resp. ste dávali.
Nakoľko dokonale dodržujete diétne a režimové opatrenia, tak asi bude treba medikamentózna liečba, treba konzultovať detského gastroeneterológa.
Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas