Ako pomôcť 33 mesačnému synovi, ktorý málo rozpráva?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

mám synčeka narodeného v apríli 2018. Je to zdravý zvedavý chlapec, ktorý má rád futbal a jazdu na cykloodrážadle. Chýba mu však detský džavot.

Na svoj vek málo rozpráva a rozpráva len svojou rečou. Logopedička povedala, že je všetko v poriadku a len má opozdený rečový vývin.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo realizované ORL a neurologické vyšetrenie?

Na vylúčenie poruchy sluchu a iného ochorenia. Ak áno a ste v starostlivosti logopedičky, tak tá Vám povie najlepšie ako dieťatko motivovať k rozprávaniu.

Rady ako veľa mu čítať, spievať, hovoriť riekanky, ukazovať knižky a málo pozerať TV určite poznáte, treba byť trpezlivý, určite sa reč krásne rozvinie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas