Ako pomôcť 5-ročnému synovi, ktorého intenzívne svrbí zadoček?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

5-ročný syn sa už 3 mesiace intenzívne škriabe v riťke (cez oblečenie). Hocikedy, nezávisle od nálady, činnosti, času, pred či po sprche či veľkej potrebe. Najprv to bolo len sem tam a pauza pár týždňov, potom častejšie a menšie prestávky.

Ster páskou z riťky a aj vzorka stolice vyšla negatívna. Lekárka mu nasadila tabletku (3 tabletky za 3 týždne). Žiaľ stále nepomohlo.

Čo mu môže byť?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež by som nasadila Vermox. Ak by nepomohol, skúsila by som aj Zyrtec. Probiotiká s kmeňom LGG - Probiofix INUM tbl. na 2 mesiace a mastiť masťou Factu.

Boli skontrolované hemeroidy?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas