Ako pomôcť 6 mesačnej dcérke, ktorá ešte nedrží hlavičku a telo?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

dcérka bude mať 14.3.2019 pol roka. Má 8,5 kg a občas jej hlavička padne na stranu, nemá ju ešte úplne stabilnú, rovnako chrbátik. Nevydrží dlho na brušku, nepretáča sa sama, nelozí.

Ako jej môžme pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dieťa sa v 6. mesiaci začína pretáčať na bruško, v 7.mesiaci na chrbátik. Plazenie - prvotné lozenie, začína v 8. mesiaci, takže toto nie je problém.

Treba ju stimulovať - dávať ju na bruško čo najviac, v takej pozícii sa jej prihovárať, ukazovať jej svietivé hračky atď, môžete jej s pretáčaním "pomôcť" - gúľať ju.

Čo sa týka hlavičky, tak isto v polohe na brušku jej môžete trošku pritlačiť zadoček a znova, prihovárať sa jej, aby musela hlavičku dvíhať, čím sa posilňuje jej svalstvo. Každé dieťatko je vo vývine individuálne.

Veľa šťastia!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas