Ako pomôcť 6-týždňovej dcérke, ktorá má seboreickú dermatitídu?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

boli sme u kožnej lekárky a dcérke sa začala postupne vytvárať na hlavičke seboreická dermatitída. Potom to zliezlo na tvár a trochu aj na telíčko.

Používame Bioderma Babysquam a umyjeme Abc Derm gélom. Potierali sme to slabým roztokom z hypermangánu 3x denne a aj večer okúpali vo vaničke. Má to asi týždeň, badáme zlepšenie. Je to suchšie.

Ako ešte môžeme dcérke pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi nič navyše by som nerobila. Ešte to, že dcérku zbytočne "nepreobliekať" do veľa vrstiev, najmä v týchto horkách. Samozrejme novorodenca treba obliekať, ale vnútri v týchto teplách stačí body a tepláčiky. Na von k tomu buď perinka alebo svetrík.

Má kombináciu novorodeneckého akné a seborei. Možno aj náznak potničiek. Ťažko povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas