Ako pomôcť 7 mesačnému bábätku, ktoré ešte nesedí a často padá na hlavičku?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

moje bábätko má čerstvých 7 mesiacov, štvornožkuje, ale nesedí. Začalo sa stavať na nohy - popri nábytku, stoličkách, gauči. Hore to ide, ale dole nie. Veľmi často padá práve na hlavu. Väčšinou ho nechávam naboso, aby sa mu nešmýkalo, ale nepomáha to.

Ako mu môžem pomôcť?

Môže si pádom na hlavu ublížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

sed zrejme príde. Ak do mesiaca nepríde, tak je vhodné vyšetrenie u fyzioterapeuta.

Pády treba sledovať. Je samozrejme dať z dosahu všetky možné prekážky, ktoré by mohli dieťatku pri páde ublížiť. Je dôležité dať pozor na ostré hrany nábytku. Prípadne dať dieťa stavať k nábytkom, pod ktorým je koberec či detská podložka. Tak sa minimalizuje riziko poranenia. Takéto detské pády pri stavaní sa, či chôdzy však na 99% nespôsobujú deťom vážnejšie zranenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas