Ako pomôcť 8,5 mesačnému synovi s refluxom?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

môj 8,5 mesačný syn dostal pred mesiacov reflux. Aj viac zvracia. Zatiaľ nesedí, nechodí, neštvornožkuje.

Má sirup Gastrotuss baby a nemôžem povedať, že by fungoval. Po jedle sedí aj hodinu na stoličke, aby mu jedlo strávilo. Po mlieku sirup nedávam a aj tak vždy vygrcne.

Po jedle sirup dávam vždy a aj napriek sedeniu, grganiu a oddychu vždy vyvráti alebo vypľuje. Hlavne večer po mliečnej kaše. A to ju robím hustú.
Čaj a vodu nechce piť.

Jeen čas mal rád feniklový granulový čaj, ale po tomto čajíku všetko vyvracal.

Ako mu môžem pomôcť?

Čo robím zle?

Ďakujem

Dobrý deň,

reflux je vždy výraznejší po tekutej strave, a preto po mlieku viac grcká ako po tuhej strave.

Pokiaľ dieťa prospieva, je aktívne, tak občasné grckanie nie je problémom. Neviem akú stravu dávate a koľko. Je vhodné spraviť si na týždeň zápisník jedla a skúsiť z toho vyhodnotiť. Napr. či negrcká iba po zemiaku a kaši - zrazu Vám možno niečo zápisník napovie.

Pri refluxe, ak dieťa prospoive, tak sú najdôležitejšie režimové opatrenia a potom už len čas, aby reflux prešiel.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas