Ako pomôcť dcérke, ktorá má Morov reflex?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

mám dvojtýždňovú dcéru, ktorá pri každom prezliekaní, prebaľovaní a aj kúpaní stále veľmi plače. Vykrúca sa do strán a rozhadzuje rukami. Nijako ju neviem utíšiť. Cumeľ vypľuje, chytiť za rúčky a utíšiť ju nie je možné. Pohladenie a pritúlenie taktiež nezaberá. Už mám stres ju večer kúpať a v noci prebaliť.

Je to rušivé aj pre ňu samu, lebo sa potom dlhšie ukľudňuje.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem Vám. Je to určite len obdobie, ktoré prejde.

Nateraz musíte iba skúšať niečo, čo dcérku rýchlejšie upokojí. Alebo spôsob manipulácie, ktorý ju natoľko nerozhodí.

Dajte pozor na teplotu izby, keď je vyzlečená a aj na to, aby ste mali teplé ruky. Kúpať skúste dcérku zabalenú v bavlnenej plienke. Resp. jej ju dajte do rúk, okolo nej niečo. Nech má pocit, že nie je taká "stratená " v priestore.

Zapnite pri prebaľovaní aj prezliekaní biely šum, či spievajte uspávanku, ktorú budete spievať aj pri uspávaní. Prihovárajte sa jej, aby vedela, že je v bezpečí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas