Ako pomôcť deťom pri liečbe soplíkov?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

od kedy nastúpila staršia dcéra do škôlky, tak máme takmer nepretržite sople. Má 3,5 roka a vždy to od nej chytím ja a aj jej 1,5 ročný braček. Pediatrička vždy vraví, že to je ten istý škôlkarsky vírus dookola. Nemajú teplotu, ani zapchatý nos. Soplíky tečú aj 3 týždne. Skúšali sme byť iba doma, skúšali sme chodiť von do vlhkého prostredia. Trvalo to rovnako dlho.

Staršej preplachujem nos 2x denne konvičkou. Na noc jej natriem nos nádchovníkovou mastičkou. Počas dňa striekam morskú vodu alebo eukalyptový sprej.

Mladšiemu pediatrička dala Nasivin kvapky a Fenistil. Aj tak mal sople 2,5 týždňa. Nemá zapchatý nos, iba mu tečie z nosa. Niekedy vykašliava hlieny po týždni - dvoch, niekedy nie. Niekedy zachrípne, niekedy nie.

Určite sa nestihne vyliečiť z jedného vírusu a príde ďalší.

Ako môžem pomôcť deťom, aby sa z toho dostávali skôr ako o 2 týždne?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste nasadiť Imunoglukan P4H sirup na posilnenie imunity. K tomu samozrejme na dennej báze vitamín D.

Dcérke by ste možno mohli vyskúšať nosné probiotiká Rhinogermina. Konvičkovanie schvaľujem, super. Ako preventívny faktor by ste mohli skúsiť na dennej báze aj inhalácie s Vincentkou či fyziológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas