Ako pomôcť dieťaťu, ktoré má nos plný soplíkov, ktoré jej nejdú odsať?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

mám 8,5 mesačnú plne kojenú dcéru, ktorá má už týždeň soplíky a už dostala aj teplotu. Soplíky jej vôbec nejdú odsať. Od lekárky dostala Sinupret, ale ju z neho naťahuje.

Čo robiť, aby sa jej soplíky pustili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokúste sa inhalovať Vincentkou, pridala by som antihistaminiká (Fenistil kvapky podľa váhy), do nošteka opakovane morská izotonická voda.

Ak dostala teploty samozrejme antipyretiká podľa hmotnosti, ale vhodná by bola opakovaná návšteva Vašej lekárky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas