Ako pomôcť dvojmesačnej dcérke, ktorá má reflux?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

moja dvojmesačná dcérka má reflux. Pije Beba AR mlieka, do ktorého jej dávam Coliprev kvapky alebo Sab Simplex.

Už asi týždeň po každom papaní vygrcne trošku mlieka. Dnes už vracala dvakrát.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem či treba pomáhať ešte viac. Bábätká aj po každom papaní grckajú. Píšete, že vygrcne iba trošku.

Ja by som ju len nechávala vo vyvýšenej polohe, polohovala hlavu na bok.

Máte ešte možnosť pridať Gastrotuss sirup k AR mlieku. Coliprev a Sab simplex sú na koliky, nie reflux.

Po kazdom papaní treba dať dcérku hlavne dobre odgrnúť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas