Ako pomôcť dvojmesačnému bábätku, ktoré má dlhodobo soplíky?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

môj dvojmesačný synček má mesiac vkuse soplíky. Najhoršie je to večer. Budí ho to zo spánku, lebo sa nemôže nadýchnuť a chrapčí. Obvodná lekárka tvrdí, že je to normálne.

Noštek preplachujem a odsávam, ale nikdy to nejde odsať poriadne.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

synčekovi kúpte do nosa izotonickú morskú vodu, alebo ak dojčíte tak mu odkvapkávajte do nošteka materské mliečko a potom odsávajte.

Dali by sa skúšobne predpísať aj antihistaminiká Fenistil navečer 5 kvapiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas