Ako pomôcť dvojročnej dcérke, ktorá po prekonaní Covidu-19 kašle, má sopeľ a zle spí?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

dvojročná dcérka prekonala v decembri Covid-19 a odvtedy máva také obdobie, že raz je dobre a potom začne kašlať. Máva soplíky. Takto sa to ťahá už 1,5 mesiaca.

K detskej doktorke sa neviem vôbec dovolať.

Ako jej môžem pomôcť?

Čo by som jej mala dať, aby mala aj lepšie noci a spala viac ako 3 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vaše noci ruší kašeľ a soplík, tak je vhodné sa zamerať na urýchlenie zbavenia sa týchto príznakov. Používanie morskej vody typu Aliamare do nošteka opakovane cez deň. Keď je noštek čistý, skúste jej dať inhalovať Vincentkou, pokojne aj 3x denne ak toleruje. Ak je prítomný vlhký kašeľ môžete dať 1x denne inhalovať Ambrobene 7,5.

Nasadila by som Imunoglukan a Dčko (ak neberie).

Obzvlášť dôležité je vyčistenie nošteka pred spánkom - morská voda do nosa + odsatie (aj ak už dcérka fúka noštek, tak jej ho odsajte pred spánkom lepšie vy) + Nasivin do každej dierky.

V spálni vypnúť radiátor, aby sa nekúrilo. Radšej obiecť ponožky, ak sa bojíte chladu, alebo prikryť dieťatko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas