Ako pomôcť predčasne narodenej dcérke, ktorá má ileostómiu a chudne?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

mám predčasne narodenú dcéru s ileostómiou a bojujeme s váhou. Už tri týždne v podstate stojíme na váhe - zmeny mlieka kvôli nepriberaniu a nestráveným zvyškom mlieka v stolici.

Zhoršil sa jej reflux a dcéra dostala Nutrilon AR. Začala však po ňom hneď chudnúť denne 50 g. Bio má dva a pol mesiaca, korigo pol roka. Vypije 7x 100 ml, ale veľmi veľa kaká. Máme ho tretí deň.

Narodila sa s váhou 500 g, teraz váži 3 050 g. Schudla z 3 150 g.

Upraví sa to, alebo to mám riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prepáčte, neviem, či je toto vhodné na radenie cez internet, lebo je to pomerne komplikovaný stav.

Na mieste je zamyslieť sa, či dcérka môže mať aj alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Konzultujte to so svojím pediatrom.
Jedným z prejavov môže byť aj neprospievanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas