Ako postupovať, keď skoro 9 mesačná dcéra ešte nesedí, ale už štvornožkuje?

Zodpovedané
6. sep 2021

Dobrý deň,

začínam mať obavy o svoju skoro 9 mesačnú dcérku, ktorá stále nesedí. Pritom už štvornožkuje a stavia sa asi 3 týždne. Ale kedykoľvek sa do sedu dostane, tak o pár sekúnd sa z neho vyvráti a zase lezie. Mám pocit, že sedenie preskočila a vyzerá to tak, že bude čoskoro chodiť.

Je to v poriadku?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri akejkoľvek obave rodičov v oblasti PMV rozhodne odporúčam návštevu detského fyzioterapeuta. Tak isto aj vo Vašom prípade.

Sed môže prísť až chvíľku po 9. mesiaci, avšak za konzultáciu nič nedáte - navyše ak vyslovene píšete, že z neho padá po pár sekundách.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas