Ako postupovať, keď štvorročná dcérka má synechiu?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

dcéra má problémy so synechiou. Vytvára sa jej pravidelne blanka smerom odspodu hore i napriek tomu, že má už 4 roky.

Čítala som Vašu staršiu radu ohľadom synechie, kde ste dali odkaz na článok aj s fotkami. Konkrétne tento https://www.solen.cz/artkey/ped-201702-0003_Syn....

Dávnejšie som si všimla, že dcérka má aj ako sa píše pri obrázku 4 časť b - fyziologický zrast malého a veľkého pysku.

Je toto v poriadku?

Upraví sa to časom?

Je nutná konzultácia s lekárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

fyziologický zrast by sa mal časom sám upraviť, avšak na posúdenie je nutná diagnostika lekáraom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas