Ako postupovať po prekonaní zápalu dutín a pretrvávajúcom suchom kašli?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

syn je od piatku na antibiotikách, užíva Rovamycine 3. Nezaberajú mu. Stále má silnú zadnú nádchu. Včera sme boli na pohotovosti kvôli bolesti uška.

Dnes sme navštívili ORL a zistili mu, že prekonal zápal dutín. Nasadili mu ďalšie antibiotiká - Cefzil. Syn stále sucho kašle, lekár ma ubezpečil, že priedušky aj pľúca má v poriadku. Od včera je však unavený, teploty nemá, ale mám o neho strach.

Kedy by sa mal prejaviť účinok nových antibiotík?

Ako postupovať, ak ani tieto nezaberú?

Ďakujem

Dobrý deň,

do 48 hodín by ATB mali účinkovať. V prípade nelepšenia stavu treba v pondelok kontrola na ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas