Ako postupovať pri afektívnych kŕčoch?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

mám ročného syna, ktorý pred 3 dňami začal robiť z ničoho nič grimasy. Vždy nekontrolovane. Zakaždým zostane zarazený a zase mu ostane tvár v krči.

Pediater aj neurológ to vyhodnotili ako afektívny krč/záchvat. On nemal predtým žiadny afekt, vždy sme sa pekne hrali. Ako mu začne ten kŕč, tak odvtedy ma aj iné správanie. Začne loziť hore dole a pritom sa tak tvári. Postaví sa, ale hned spadne. Hneď je zadýchaný. Inokedy kľud a od tej grimasy ako raketa a hneď je aj unavený.

Má horúčky, soplíky a kašle. Vzhľadom na to som myslela, či nemá zaľahnuté ucho. Doktorka povedala, že možno aj kvoli Fenistil kvapkám.

Aký je Váš názor?

Čo nám odoporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako všeobecný lekár by som Vás s takouto anamnézou odoslala na kontrolu neurológa. Neviem z tejto pozívcie viac odporúčiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas