Ako postupovať pri jemnom úniku moču po močení?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

dcérka má 6 rokov a problém je, že asi raz za 2 - 3 mesiace, keď sa ide vycikať, tak i napriek tomu, že sa riadne utrie, tak následne po pár minútach ma upozorní, že jej kvaplo.

Synechiu nemá, mala ju ako 3,5-ročná. Pravidelne to sledujeme. Moč mala kvôli tomu odkontrolovaný, výsledky z laboratória boli negatívne. Už mi je aj trápne, tak často nosiť moč na vyšetrenia. Vždy sa to deje po cikaní. Mne to príde ako keby riadne nevyprázdnila močový mechúr.

Ako mám postupovať?

Do akého veku je riziko návratu synechie?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko synechií je najmä v mladšom predškolskom veku, ale môžu sa do puberty tvoriť. Trošku to imponuje ako synechia, keď jej takto ako keby uniká moč.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas