Ako postupovať pri pretrvávajúcich nočných záchvatoch kašľa u škôlkarky?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

moja 4-ročná dcérka pred viac ako tromi týždňami doniesla zo škôlky nejaký vírus. Najprv mala pár dní iba soplík a upchatý nos. Potom to prešlo do vlhkého kašľa. Neskôr sa to upokojilo, ale kašeľ sa vrátil. Síce kašle len veľmi sporadicky, hlavne počas spánku.

Nočné záchvaty kašľa pretrvávajú dodnes, čo je pomaly už 2 týždne. Cez deň zakašle možno 2-3x, v noci má jeden záchvat kašľa v trvaní od 5 do 15 minút. Minulú noc sa z toho aj povracala. Občas sú však aj noci, že kľudne spí, bez kašľa. Pred týždňom som s ňou bola u lekára, CRP mala 5, dýchanie čisté, hrdlo nemala červené, na nosohltane len priesvitné hlieny. Dostala žltý Trifed a Sinecod s tým, že po týždni jej mám podať Aspecton. Skúšali sme predtým aj Sinupret, Kalobu, Fenistil, inhaláciu Vincetkou. Nič nepomáhalo.

Ako jej viem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to čas, aby sa dýchacie cesty plne zregenerovali. Môže to trvať aj mesiac.

Pri záchvatovom nočnom kašli by som odporučila nočnú dávku Tussinu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas