Ako riešiť problém merania ušiek u mesačného bábätka?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

v pôrodnici nám nezachytili ušká. Po mesiaci nám opäť nezachytili ušká OAE prístrojom. Momentálne má dcérka 32 dní. Boli sme aj u klasického ústneho. Iba pozrel do ušiek a do hrdielka. Vraj všetko v poriadku.

Keď jej za hlavičkou pískame hračkou, tak otvorí dokorán oči a zmeravie. Keď spinká, tak ju psíky zobudia. Trhne sa na zvuk, alebo sa mykne, alebo zmraští obočie. Nam sa zdá, že počuje.

Stretli ste sa s možnosťou, že údaje z merania sú nesprávne a bábätká nemali poruchu sluchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

stretla som sa s tým, že prístroj meranie nezachytil. V takom prípade sa dieťa vždy odosiela na detské Kramáre, na špeciálne vyšetrenie, kde to prístroj na 100% potvrdí či vyvráti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas