Ako riešiť pukanie v kĺboch 12 ročného syna?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

môj 12 ročný syn je už asi 4 roky aktívny plavec. Je dosť cieľavedomý a chce sa stále zlepšovať. Preto začal doma posilňovať ruky klikmi. Všetko po dohode s trénerom.

Nevidím na tom nič zlé, neurobí ich tak veľmi veľa. Problém je však pukanie v kĺboch. Som zdravotník, tak neriešim akúkoľvek banalitu. Pukanie je nadmerné a jemu pukajú kĺby hlavne HK.

Je vhodné nasadiť mu doplnky výživy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zrejme má hypermobilný syndróm - hypermobilitu kĺbov, preto môže dochádzať k pukavým zvukom.

Doplnky výživy nasadiť síce môžte, nakoľko je aktívny športovec vo fáze aktívneho rastu, avšak pukanie v kĺboch neovplyvnia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas