Ako rýchlo sa môže vyvíjať leukémia?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

5-ročný syn mal v rámci prehliadky na alergológii robený krvný obraz, kde boli všetky hodnoty dobré. Krvný obraz bol robený 19. mája. Od 2. augusta rána má teploty 38 - 39°C bez iných príznakov.

3. augusta sme išli k doktorke. Dostal antibiotiká, lenže teploty naďalej pretrvávali. Preto sme 5. augusta boli znovu u doktorky. Urobila mu CRP, ktoré bolo 7. Vraj máme počkať kým záberú antibiotiká.

Môže mať syn leukémiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu otázku sa nedá odpovedať. Niekedy je to absolútne "náhodný" nález, inokedy vedie k stanoveniu diagnózy mesiace pátrania.

Verte svojmu lekárovi. Podľa toho, čo píšete vyzerá, že ste v klasickom sledovaní u doktora a nič sa nezanedbáva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas