Ako sa dá dosť k saturačnému monitoru?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

dcérka stále potrebuje saturačný monitor s káblom do elektriny.

Ako sa dá k nemu dostať, keď to nie je schválená pomôcka a poisťovňa ho neprepláca?

Máme len prenosný a keď sa minú baterky, tak sa vypne. Niekedy to v noci ani nezaregistrujem. Ona nemôže zostať bez monitora, lebo má problémy s dýchaním.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, toto som ešte nikdy neriešila.

Myslím si, že v danej veci, by Vám mohol skúsiť pomôcť Váš obvodný/ošetrujúci lekár, ktorý určil, že prístroj na monitoring potrebuje.

Prípadne nejaké občianske združenie, ktorým by sa vyzbierali peniažky na kúpu takéhoto prístroja.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas