Ako sa dá odstrániť tekutina v ušiach?

Zodpovedané
12. jan 2020

Dobý deň,

môj štvorročný syn začal chodiť v septembri do škôlky a odvtedy má každý mesiac soplíky. Nebol chorý viac ako ostatné deti. Ja a aj pani učiteľka sme si všimli, že horšie počuje. Doktorka nás poslala na ORL

Tam mu robili tympanometriu a vyšli mu B krivky. Diagnóza: zväčšené nosné mandle. Doktorka mu v novembri predpísala Uniflox.

Syn užíval antibiotiká raz v živote, keď mal zapálené krčné mandle. Inak je zdravý, zápal uší nikdy nemal. Raz v októbri mal horúčku a povedal, že ho bolí uško. Ale to bolo všetko a na druhý deň bol v poriadku.

Synček nechrápe, ústa má zatvorené počas spánku. Nosom nerozpráva, imunitu má dobrú. Papá dobre, spí bez budenia celú noc. Občas škrípe zubami.

V decembri sme boli na kontrolu, akurát mal trochu zelené soplíky. Na ORL povedali, že má tekutinu v ušiach. Krivky boli stále béčka. Mne a aj pani učiteľke sa zdalo, že sa mu sluch vrátil do normálu. Myslím si, že dobre počuje aj vtedy, keď šuškáme. Na bolesť na nesťažuje.
Doktorka povedala, že mandle musia ísť von a že sa mu budú dávať drenážne trubičky. Predpísala mu Nasonex a kontrola nás čaká o 2 týždne.

Ako sa dá odstrániť tekutina v ušiach?

Pred 2 dňami som kúpila Otovent balónik, tak ideme ho vyskúšať.

S operáciou viac menej nesúhlasím.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nesúhlasíte s operáciou, tak v podstate treba synčeka pravidelne kontrolovať na ORL a stav konzultovať tam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas