Ako sa dá zbaviť zatekajúcich soplíkov okrem odsávačky?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

môjmu 7-týždňovému bábätku zatekajú soplíky. Odsávam mu ich pravidelne s použitím morskej vody.

Posledné 2 dni, hlavne ráno a večer počujem, že má čosi v hrdielku ako keby hlieny zo soplíkov, ktoré mu zrejme nedokážem odsať všetky. Kašeľ nemá, len sa občas dusí. V poradni som bola v pondelok a dýchanie bolo čisté. Teplotu som mu za posledné 3 dni namerala v rozpätí od 36,8 - 37,3 °C.

Ako by som mohla moje dieťatko zbaviť zatekajúcich soplíkov okrem odsávačky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemáte iné možnosti. Dobre ho hydratovať a odsávať aspoň 3x denne po aplikácii morskej vody.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas