Ako sa dá zistiť, či má 11-ročný vegetarián dostatok vitamínov a živín?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

syn má 11 rokov a už 3 roky je vegetarián. Snažím sa mu do jedálnička zaraďovať pravidelne strukoviny, vajíčka, mliečne výrobky a raz za dva týždne dlho varený vývar z kvalitného hydinového mäsa a kostí. Rada by som však synovi dala spraviť vyšetrenie krvi, či má naozaj dostatok vitamínov.

Vyšetrenie ktorých látok by som si mala vyžiadať pri odbere krvi, aby som vedela, či synovi - vegetariánovi nič nechýba?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvný obraz a z biochémie hladina železa, vitamínu B 12 a vitamínu D.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas