Ako sa lieči Morganella a Streptokok?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

náš 3,5 ročný synček má opakovane streptokoka v nose. Vždy sa 2 týždne prelieči. Užíval aj Pamycon 2x a je pár dní v škôlke a zase sa mu to vráti. Teraz mu znovu z výteru z nosika zistili streptokoka a taktiež morganellu a žiadnu citlivosť.

Ako sa toho zbavíme?

Ako sne mohli prísť k takej baktérii, keď je zvyčajne v stolici?

Ďakujem

Dobrý deň,

Morganella naozaj nie je baktéria, ktorá sa vyskytuje vo výsledkoch výterov. Dokonca je veľmi veľmi raritné, že by spôsobovala ochorenie dýchacích ciest. Robí tak iba vo veľmi výnimočných prípadoch a najmä u výrazne oslabených pacientov.

Streptokok v nose je pomerne bežný nález u mnoho ľudí. Nemusí byť nutne preliečovaný - závisí to od kliniky, ktorú spôsobuje. Ak ide "iba" o nádchu, tak oveľa pravdepodobnejšie je, že je spôsobuje vírus, ktorý synček nachytá v škôlke.

Skúsila by som vo Vašom prípade konvičkovanie a prípadne aj používanie nosných probiotík typu Rinogermina.

Okrem toho neviem či dávate synčekovi nejaké produkty na podporu imunity - odporúčam Imunoglukan P4H.

Rinogermina sprej do nosa

Rinogermina sprej do nosa je prvé probiotikum do nosa. Ideálny čas na regeneráciu sliznice a vybudovanie bio-bariéry sú 3 mesiace. Vzhľadom na uvedené sa odporúča trojmesačná kúra.

Imunoglukan P4H

Imunoglukan P4H je výživový doplnok vo forme sirupu, ktorý obsahuje prírodný imunoglukán a vitamín C.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas