Pozitívny streptokok a pôrod

wiwihc
26. mar 2019

Ahojte baby, chcem sa spytat ci mate skusenost s porodom ked vam z vyteru zistili streptokoka. Doktor ma uistuje ze sa nie je coho bat, ze v nemocnici mi daju 4 hod pred porodom antibiotika. Som 37 tt a mam obavu z toho aby to bolo vsetko tak ako hovori? Rodila ste niektora s touto bakteriou? Dakujem!

janulka2811
26. mar 2019

Ani daju ATB a popripadne aj babatku.
Nas mal tiez ATB ihned po narodeni,no on mal infekciu celeho tela - lajcky povedane.
Teraz je vsetko ok uz,netreba sa bat.

bobula46
26. mar 2019

@wiwihc ahoj moja, ja som mala to isté, tiež som bola veľmi veľmi vystrašená. Máš to napísané v tehotenskej knižke určite červeným nápisom a ešte aj keď prídeš do nemocnice keď pôjdeš rodiť tak im to zopakuj. Keď ti začnú bolesti častejšie tak každých 20minut aspoň, choď do pôrodnice, aby ti stihli dať antibiotiká.
Synček sa narodil a je zdravý ako repa, nič mu nie je, ja som samozrejme tiež zdravá.
Je to vec ktorú doktori veľmi neriešia pretože je to pre nich bežné ale samozrejme že žena ktorá rodí prvýkrát má strach o seba a najmä o bábätko. Kľudne sa ak chceš môžeš popýtať ak ťa niečo napadne 🙂

kokorunecka
26. mar 2019

Mám takú istú skúsenosť. Cca 4hod pred pôrodom mi dali ATB cez infúziu. Bolo to ok.

kukulienka83
26. mar 2019

Pri oboch tehu som ho mala... Žiaden stres, neboj, všetko bolo a je v poriadku

sixas
26. mar 2019

Dali mi 2x antibiotika..šla som hneď keď som cítila kontrakcie...asi o 3 ráno..rodila som 13.10 ..mala bola zdravá

kika831
26. mar 2019

@wiwihc mala som to iste pri oboch detoch. Dostanes infuziu s antibiotikami. Netreba sa bat. Drzim palce

monikamama
26. mar 2019

Aj ja som mala a nestihli mi ich podat a maly mal sepsu a skoro zomrel. Pri druhom stihli a bolo v pohode teraz cakam tretie a bojim sa ze to nestihnu znova alebo mi odtecie voda a nakazi sa. 😐

25jesss25
26. mar 2019

mne nestihli dat ATB aj ked som ich upozornovala.. maly mal sepsu a skoro mi umrel.. pri prvom porode stihli a vsetko bolo v poriadku.
tymto ta nechcem vystrasit, iba upozornit aby si trvala na tom nech ti ATB daju v predstihu

wiwihc
autor
3. apr 2019

@bobula46 dakujem pekne za odpoved. Dobre to padne ked clovek vie ze aj iny (bohuzial) to mali a dopadlo to dobre! 🙂

luliu
3. apr 2019

@wiwihc mne nestihli dat ATB a to som ležala v nemocnici, ale babo bolo ok, ani mu nemuseli dávať atb

petko81
22. júl 2021

@wiwihc ja som rodila a zistili mi streptokoka
Malemu dávali ant. Týždeň bol v nemocnici
Aj mne dávali ale mne iba asi 5dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre