Ako sa lieči zadná nádcha u 3,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcéra je od septembra už 6x chorá. Do škôlky chodila na 4 hodiny už aj minulý rok. Mala striedavo bolesť hrdla, nádchu, zvracala, hnačku, niekedy teploty.

Teraz naposledy brala aj antibiotiká a po dobratí na druhý deň sa sťažovala na hrdlo a odvtedy (už sú to asi 2 týždne) je stále "ufufňaná". Počujem jej to na hlase. V noci chrápe a pritom z nosa jej netečie. Nič nevysmrká a vysať sa dá minimum. Viac menej len ráno.

Týždeň mala Vibrocil, ale nevidím zlepšenie. Hnevá ju to hlavne v noci, chrápe. V nose jej buble, potom začne dýchať ústami a budí sa na sucho v ústach. Kašeľ nemá vôbec a ani sa nič nesťažuje.

Ako sa lieči zadná nádcha?

Môže brať Sinupret?

Je potrebné ísť na ORL?

Ako prebieha ORL vyšetrenie u deti?

Je to nepríjemné?

Ona si totiž u lekárky nedá vopchať paličku do hrdla. Naučila sa otvoriť tak, aby jej ju nedávala.

Pozerajú na ORL aj cez nos?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete dať Sinupret. Plus hygiena nosa pred spánkami dať morskú vodu a vysmrkať. Cez deň sa inhalovať.

Nateraz by som ORL vyšetrenie neriešila. Ako prebieha je individuálne podľa vyšetrujúceho lekára. Najmä cez ústa, ale mávajú aj taký set cez nos pre deti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas