Ako sa zbaviť kvasiniek v stolici u 19 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

moje 19 mesačné dieťa malo pred mesiacom Campylobactera. Po podaní Sumamedu sa mu objavili kvasinky v stolici na jeden krížik. Odvtedy má riedku stoliču.

Vystriedali sme niekoľko probiotík, držíme diétu. Dieťa sladké nepapá vôbec.

Ako sa zbaviť kvasiniek v stolici u 19 mesačného dieťaťa?

Je bezpečné a účinné užívať kokosový olej?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam ako robíte - diéta + dobré probiotiká na mesiac (Probiofix, Bogaia). Ak nemá iné prejavy - v ústach povlaky (soor), tak preliečenie tabletkami nie je potrebné.

Neviem v akom stave má riťku, môžete teraz používať dva týždne Imazol pastu na zadoček, snažte sa dieťatko odplienkovávať - je leto ideálny čas.

S účinkami kokosového oleja skúsenosti nemám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas