Ako sa zbaviť riedkych, priesvitných a neustále tečúcich soplíkov u 1,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

keď je môj 1,5-ročný syn prechladnutý, tak mu nonstop vytekajú z nosa sople. Každých pár minút ich má až na brade. Keďže nevie fúkať, tak mu sople odsávam skoro každých 10 minút a nos má už zodratý od vreckoviek. Nedávam mu zatiaľ nič, keďže tečú von samé a nestoja v nose.

Ako sa zbaviť riedkych, priesvitných a neustále tečúcich soplí u 1,5-ročného dieťaťa?

Má význam aplikovať mu do nosa sprej s morskou vodou a Nasivin?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa mé vytekajú, tak nie je nutné nič na riedenie aplikovať. Pred spánkom by som pri takomto sopli odporučila Nasivin - do vyčisteného nošteka (odsatý po morskej vode), aby sa na noc aspoň trošku zastavila tvorba a vyspali ste sa. Okrem toho ho trošku dať do zvýšenej polohy, aby mu nezatekali soplíky.

No a k tomu už je čas učiť sa fúkať noštek. Hrajte hry - napodobňovanie zvierat (ako funí ježko, ako trúbi slon), robte bublinky vo vani (ústami aj nosom), fúkajte bublifuk (potom ho vyzvite aby skúsil fuknuť noštekom).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas