Ako správne dávkovať Panadol sirup pre trojročné dieťa?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

trojročná dcéra váži 13,9 kg.

Aké je dávkovanie sirupu Panadol jahoda?

Mám sa riadiť tým, čo je písané na obale?

Aké by bolo dávkovanie, keby bolo treba kombinovať so sirupom Nurofen?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre Nurofen od 3 mesiacov je dávkovanie váha delené 2, takže v prípade dcérky trošičku pod 7 ml na 1 dávku - možno podať 3x denne.

U paracetamolových prípravkov je dávka možná od 10-15 ml na kilogram. V tom prípade by dávkovanie bolo v rozmedzí 5,8 až 8,6ml na dávku - možno podať každých 6 hodín.

To znamená, že dávka 8 ml ako je uvedená na krabičke je správna.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas