Ako správne zaviesť lepok do jedálnička dieťaťa?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

dcéra má 6,5 mesiaca a od januuára papá príkrmy. Má zavedených pár druhov zeleniny, mäsa a žĺtok. Teraz by som chcela prejsť na lepok.

Môžem jej do zeleninovo-mäsového príkrmu pridať Nominal ryžovú kašu?

Alebo mám radšej začať klasickou krupicou?

Ak radšej krupicu, môžem ju uvariť samostatne a následne pridať do mixovaného príkrmu?

Zeleninu naparujem?

Ďakujem

Dobrý deň,

ryžová kaša ale neobsahuje lepok - ryža neobsahuje lepok. Ako zavedenie lepku môžete pridať nejakú instatnú zrnnú kašu, či pšeničnú krupicu alebo aj kuskus do príkrmu.

Ak zavediete lepok ako detskú krupicu, tak uvarte separé a pridajte do zeleninky. Pokojne lepok môžete zaviesť aj ako instatnú kašu či kuskus do obedného príkrmu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas