Ako vyčistiť uška dvojročnému synovi?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom čistenia uši u dvojročného dieťaťa.

Ako vyčistiť uška dvojročnému synovi?

Boli sme na aquababy a odvtedy si chytá jedno uško. Nevyzerá, že ho bolí, len neviem, či by som mu ho nemala vyčistiť. Vatovými tyčinkami sa bojím, aby som mu špinu nezatlačila dovnútra. Inak mu umývam každý deň večer, ale iba rukou.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak si chytá jedno uško je vhodné spraviť tak, že mu na noc do uška nakvapkajte kvapky. Najlepšie ak by ste mali Otobacid. Ak nemáte, tak kvapnite kvapku olivového oleja.

Cez deň mu treba poriadne prefukovať noštek - morskou vodou, plus aj Nasivinom 0,025% 3x denne 1 kvapku po tom, ako mu vyčistíte noštek po aplikácii morskej vody.

Je to dôležité, aby nedošlo k infekcii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas