Ako vyriešiť dlhodobo opakujúci sa kašeľ u škôlkara?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

syn má 4 roky a chodí do škôlky. Vo februári mal Covid-19 a odvtedy je sledovaný na pľúcnom. Dávam mu dlhodobo sprej Flixotide. Keď je horšie, podávam mu aj Ventolin. Resp. Atrovent, ak už silno kašle. Žiaľ, kašeľ sa mu stále vracia, mal už aj bronchitídu, ale ešte pred Covidom-19. Pred týždňom aj pol dobral Pamycon. A zase začína kašľať. Stačí, že je niečo vyše týždňa v škôlke a opäť kašle. Takže znovu aplikujem spreje, nič iné nezaberá. Podávam mu aj Imunoglukan a vitamíny.

Je to normálne, že skoro 2 týždne dávam syna dokopy a o týždeň zase kašle?

Čo by mu pomohlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, neviem Vám poradiť lepšie ako špecialista, pod ktorého sledovaním je synček.

Z preventívneho hľadiska rada odporúčam nosné sprchy či konvičkovanie a k tomu inhalácia Vincentky 1x denne po 15minút pri rozprávke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas