Ako zastaviť sopeľ a kašeľ u trojročného chlapca?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

trojročný chlapec má kašeľ a sopeľ. Skúšali sme Kalobu, Mucosolvan, Tusical, cibuľu s medom. Užíva Nasivin a morskú vodu do nosa, med na hrdlo.

Čo mu pomôže?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr čas. Každý infekt spôsobený vírusom prejavujúci sa ako kašeľ a sopeľ potrebuje istý čas na to, aby odznel. Všetky lieky, ktoré popisujete sú podporné k tomu, aby symptómy rýchlejšie prešli. Neviem ako dlho kašeľ a sopeľ trvajú a či ste boli vyšetrení u lekárky.

Ešte veľmi dobrú skúsenosť mám s inhaláciami Vincentkou, skracuje to trvanie ochorenia horných dýchacích ciest.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas