Ako zavádzať jedlá po operácii slepého čreva u 10 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
4. aug 2020

Dobrý deň,

som s 10 ročným dieťaťom v nemocnicii. Zajtra ideme domov, dieťa je po operácii slepého čreva. Nikto tu nie je ochotný vysvetliť diétny program.

Kedy a čo môže jesť?

Ako postupne zavádzať jednotlivé druhy jedál?

Ďakujem

Dobrý deň,

v nemocnici bude dostávať diétu - nič iné dieťatku nekupujte. Keď odíde stolica, podľa celkového pooperačného stavu a ak budú odchádzať vetry, budete prepustení domov.

Pri takomto režime (a ak lekár neurčí inak - predsa len nie som chirurg), tak prvý týždeň variť ľahšie jedlá - polievky (ľahký vývar, zeleninové polievky - nie zo strukovín, kelu a kapusty), zeleninové jedlá. Nie surovú zeleninu a tučné mliečne výrobky. Celkovo sa teda skôr vyhnúť potravinám, z ktorých "nafukuje".

Potom po 7 - 10 dňoch postupne všetky potraviny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas