Ako zbavím dcérku vyrážok na brušku?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

dcérka má 1,5 roka, je stále na UM. Zje minimum normálnej stravy, ktorú jej stále opakujem, nakoľko nechce nič iné.

Už asi 3 dni má suché bruško, tak som jej ho natierala Avirilom. Olej to ešte viac vysušoval, tak som použila od lekára Excipial na veľmi suchú pokožku. Zlepšilo sa to, no o deň neskôr sa takto vyhádzala. Jedla čokoládu, ale doteraz jej to nerobilo problém. Nasadila som jej kvapky Fenistil.

Ako by som mala ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

používajte pre ňu kozmetiku na atopickú kožu - buď Excipial, Bioderma Atoderm, či LRP Lipikar.

Čokoládu a ani kakao jej vôbec nedávajte aspoň 3 mesiace a sledujte čo sa bude dieťa s kožou. Môže byť, že je to reakcia práve na kakao.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas