Ako zlepšiť nočný spánok dvojročného dieťaťa?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

môj dvojročný synček od narodenia neprespal ešte ani jednu noc. Keď bol menší, tak sa každé tri hodiny kŕmil umelým mliekom. Pred štyrmi mesiacmi prestal v noci piť mlieko.

Problém je vtom, že máva dosť nekľudný spánok. Veľmi sa prehadzuje, následne sa prebudí. Potom buď plače, alebo ho uspím na rukách. Prehadzovanie je dosť intenzívne. Mám pocit ako keby ho niečo bolelo. Včera sa zobudil a hovoril mi mama boo mama boo. Bol taký oťapený a nevedel mi ukázať miesto. Ukazoval smerom dolu, takže zuby to nie sú.

O aký problém môže ísť a ako mu môžem zlepšiť spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o dlhodobé zlepšovanie spánku, to asi príde iba vekom a časom. Prehadzovanie môže byť spôsobené veľmi veľa faktormi - mokro v plienke, strava, televízor, spracovávanie zážitkov zo dňa.

Momentálne ak tieto problémy sú, skontrolovala by som pinďúra, prípadne moč.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas