Ako zmiernim hlasité škvŕkanie v brušku 2-mesačného synčeka?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

môj 2-mesačný synček má posledný týždeň hlasité hučanie v brušku. Je to ako keby sa prelievala voda. Neplače pri tom, ale stále sa na to budí, najčastejšie je to v noci. Mrví sa až kým si neprdne. Stolicu má 2x denne, niekedy aj viackrát. Pocikaných plienok má dosť.

Je dojčený a na večer dostáva UM Beba Sensitive. Podávam mu aj probiotiká a 3x10 kvapiek denne Espumisan L. Dávam ho na bruško a aj cvičíme s nožičkami.

Chcem mu vyskúšať zmeniť mliečko na Nutrilon Comfort & Colics.

Je to v poriadku?

Mám mu podávať aj kvapky Coliprev?

Ďakujem

Dobrý deň,

zmena mliečka nie je potrebná. Zvuky v brušku sú fyziologické, nejde o žiadnu patológiu. Potrebuje sa vyprdkať, je to úplne normálne. Nie sú potrebné žiadne kvapky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas