Ako zmierniť priesvitné tečúce sople?

Zodpovedané
25. apr 2022

Dobrý deň,

dieťa má priesvitné tečúce soplíky. Skúšala som aj odsávať s odsávačkou. Išlo ich málo a boli priesvitné. Idú mu naraz 2 stoličky, trochu sa už prerezali. Stolicu má tiež takú mäkšiu, teploty nemal.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pomôcť iba odstraňovaním soplíkov - čiže buď odsávaním, alebo fúkaním (učiť na fúkanie môžete už od cca 10. mesiaca - čím skôr sa dieťa naučí tým lepšie - môžete sa učiť "hrou" - napodobňovať že tak fučí ježko, alebo iné zvieratko).

Pred odstraňovaním hlienov treba do nošteka streknúť morskú vodu typu Aliamare. Ideálne poležiačky a ptom pár sekúnd vyčkať, aby sa hlieny ešte rozpustili viac.

Inak to chce čas, aby viróza prešla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas