Ako zmierniť sťažené dýchanie a bolesť na hrudi u 17 ročnej po Covide-19?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

cez sviatky som mala pár dni teploty, bola som unavená, vyčerpaná a slabá. 2 - 3 dni som trošku kašlala a trošku ma bolelo hrdlo. 3 týždne som bola v posteli, ťažšie sa mi aj dýchalo. Dalo sa to vydržať.

Teraz som po Covide-19 a už môžem chodiť. Keď chodím, tak ma viac bolia nohy. Ešte stále som taká slabá a ešte viac ma bolí na hrudi. Aj sa mi dýcha ťažšie. Pociťujem to len večer. Začalo ma aj dosť bolieť hrdlo. Stále som hore do 3 - 4 rána, lebo kvôli dýchaniu a bolesti na hrudi nemôžem spať.

Večer si robím čaj na priedušky alebo na hrdlo, pijem rôzne vitamíny D,C, magnézium, zinok. Som už týždeň po karanténe. Mám 17 rokov a doktorka mi povedala, že sú aj ľudia, ktorí sú na tom horšie.

Ako zmierniť bolesť na hrudi a sťažené dýchanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

rehabilitačným cvičením, dýchaním, realxačnými technikami. Stále veľa oddychuj, po ochorení je organizmus oslabený a dáva to najavo únavou. Porozprávaj sa s maminou, nájdete spôsob.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas