Ako zmierniť vlhký kašeľ u 3-ročnej dcérky?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

moja 3-ročná dcérka bola nachladnutá, tieklo jej z nosa. To prestalo a začala kašľať - odkašliavať. Trvalo to týždeň. Od lekárky sme dostali Trifed zelený. Dýchanie čisté, CRP nič.

Prešiel ďalší týždeň aj s Trifedom, no nekašle vôbec menej. Mimo toho kašľu jej nie je nič, nemá teploty. Akurát si nenechá oddávať hlieny ak má. Inhalovať sme skúšali, ale uteká. Bojí sa.

Naša lekárka má aktuálne dovolenku.

Čo jej máme ešte nasadiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toaleta nosa, ideálne skúšať aj konvičku či nosné sprchy, inhalácie Vincentkou. Kašel môže pretrvávať aj 2 - 3 týždne, ak sa po troške tvoria hlieny, ktoré nesmrká von. Trifed je dobrý liek na vykašliavanie, ak by nemala ten odporučila by som Bronchipret.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas