Akú liečbu nastaviť podľa výsledkov z krvného obrazu môjho 2-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na krvný obraz môjho dieťaťa, ktoré má 2 roky aj 2 mesiace. Je hypotonik. Pri jeho hodnotách z výsledkov krvi uvádzam aj ideálne hodnoty v zátvorkách.

Enzýmy CK má 5,49 (má byť 0,50-3,33), AST má 0,84, metabolizmus FE - železo má 14,8 (9-21,5), Ferritin 18,19 (21,81- 274,66), saturácia % 24,6 (30-50), krvný obraz lymfocyty lymph má 66,5 (18,0-45,00)%.

Krv dala skontrolovať neurologička, ktorá sa k výsledkom vyjadrí až o polroka na kontrole.

Sú tieto výsledky veľmi zlé, keďže sú niektoré zvýraznené?

Akú liečby by ste odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebovala by som všetky výsledky, aby som to vedela zhodnotiť. Čo Vás ale viem uistiť, že toto určite nie sú veľmi zlé výsledky. Má ľahko znížené hladiny okolo železa (nemám ale všetky, aby sa dali hodnotiť).

Inak vlastne v rámci širšej normy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas