Akú stolicu by malo mať mesačné bábätko?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice mesačného bábätka.

Ako často má kakať mesačné bábätko na umelom AR mlieku?

Môže byť konzistencia stolice pri AR mlieku ako malé bobky alebo ako plastelína?

Akú stolicu by malo mať mesačné bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko ma umelom mliečku by malo kakať aspoň raz za 3 dni. Typická stolica je skôr praženicová, ale vyslovene konzistencia stolice nie je smerodajná. Ide o celkové prospievanie dieťatka. V tomto veku by to však bobky byť nemali.

Neviem či Vaše dieťatko berie probiotiká, ale nakoľko je na UM tak by malo brať do prikrmovania príkrmami Probiofix baby denne. Potom následne do roka prejsť na Probiofix imun baby denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas