Aký červený fľak na koži to má moja 6 ročná dcéra?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

mojej 6 ročnej dcérke sa objavil takýto fľak. Nevidím stopy po štípanci, nie je to horúce a ani ju to nesvrbí. Nezdá sa mi to suché. Má to už asi 5 alebo 6 dní.

Boli sme aj u lekára. Zhodnotil to ako lišaj a dal jej Holtov krém. Dôvod prečo to riešim je, že mala pár dní predtým kliešťa. Niekoľko už aj predtým, ale nie na tom mieste. A tak mám trochu obavu.

Kedy sa dá odhaliť borelióza z krvi?

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hneď pri prvom pohľade bez prečítania som mala v hlave, či budete spomínať kliešťa. Podľa mńa to vyzerá po zaklieštení podozrivo, neviem, či ste to pani doktorke spomenuli alebo nie.

Z krvi výsledky sa dajú robiť 3 - 4 týždne po zaklieštení (aby sa stihli vytvoriť protilátky, ktoré hovoria o priebehu boreliózy alebo nie).

Pri takomto náleze a informácii, že bola zaklieštená, by som ani krv nebrala, ale by som dcérku preliečila antibiotikami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas