Aký je Váš názor na liečbu 8 mesačného dieťaťa liekom Pamycon?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa počuť Váš názor na predpísanú liečbu nádchy u môjho 8 mesačného synčeka. Trápi ho nádcha už piaty deň. Doma som mu dávala 3x denne Aliamare do nošteka a 2kxdenne inhaloval tiež Aliamare (len pred inhalovaním som mu odsala soplík).

Kedže má ísť synček tento týždeň na krv kvôli kontrole na železo, tak som sa ozvala pediatrovi a spomenula som nádchu (priesvitný, belavý hlien a od včera začal trošku kašlať). Sestrička nám predpísala Pamycon, ktorý mám podávať 4x denne po nakvapkaní morskej vody a odsatí nošteka. Fenistil máme podávať 2x denne po 6 kvapiek.

Aký je Váš názor na predpísanú liečbu?

Je vhodné pri uvedených príznakoch podávať to lokálne antibiotikum?

Súhlasíte aj s frekvenciou a množstvom podávania Fenistilu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Fenistil pri nádche nepoužívam, dávka je v poriadku, ale za mňa nie pri tejto indikácii.

Pamycon štandardne tiež na nádchu nepredpisujem v "prvej línii", ale až pri náleze, ktorý svedčí pre bakteriálnu infekciu s nutnosťou tejto liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas